Haber

Beyşehir’den depremzedelere toplanan nakdi yardım 1,5 milyon liraya yaklaştı.

Beyşehir İlçe Müftüsü Veysel Kükrek, Konya’nın Beyşehir ilçesinde depremden etkilenen vatandaşlar için bugüne kadar toplanan nakdi yardım tutarının 1.5 milyon liraya yaklaştığını söyledi.

Beyşehir İlçe Müftüsü Veysel Kükrek, müftülükte gazetecilere yaptığı açıklamada, deprem felaketinin ardından Kaymakamlığın öncülüğünde yürütülen yardım kampanyası çerçevesinde bir günde Beyşehir’den 26 TIR ihtiyaç malzemesinin toplandığını söyledi. haftada deprem bölgesine teslim edildi.

Kükrek, ayni yardımın yanı sıra bölgedeki depremzede aileleri için de nakdi yardım kampanyası düzenlendiğini bildirdi.

“Tabi bu sadece bizim müftü olarak faaliyetimiz değildi. Beyşehir Kaymakamlığı, Kaymakamlık ve sivil toplum kuruluşlarından oluşan bir platformun gönderdiği bir yardım kuruluşuydu. Beyşehir Müftüsü olarak biz de işin nakit kısmında yer aldık. makbuzlarımız olduğu için yardım kampanyası yaptık.Anıt meydanında stant açtık, şu anda vatandaşlarımız gereken ilgiyi göstermeye devam ediyor.Çok teşekkür ediyoruz.Allah hayırlarını kabul etsin.”

Beyşehir’de toplanan nakdi yardımların AFAD’ın hesabına gönderildiğini belirten Kükrek, “Cuma günü toplanan yardımlar, stantta toplanan yardımlar ve personelimizin yardım, zekat ve fitre faaliyetlerini dikkate alırsak şunu söyleyebiliriz. nakdi yardımlarımız 1 milyon 500 bin liraya yaklaştı.” söz konusu.

haber-enez.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu