Haber

Bolu’da Karakucak Güreşlerinde Vatandaşlar Fırtına Nedeniyle Zorlandı

Bolu’da düzenlenen Karakucak Güreşlerinde fırtına nedeniyle vatandaşlar ayakta durmakta güçlük çekti. Fırtına nedeniyle çadırlar ve sandalyeler havada uçuşurken güreşçiler güreşten vazgeçmedi.

Bolu Samat Köyü’nde her yıl düzenlenen ve bölge halkından büyük ilgi gören Karakucak Güreşleri bu yıl da yoğun katılımla gerçekleşti. Havanın birdenbire değişmesiyle birlikte bölgede fırtına hüküm sürerken, vatandaşlar su üzerinde durmakta güçlük çekti. Seyirciler çadırların ve sandalyelerin uçması için sımsıkı tutundu. Fırtınalı havaya rağmen mücadelesini sürdüren güreşçiler, şimşek ve yağmur nedeniyle maçı bitirmek zorunda kaldı. Güreş yağmurla birlikte sona ererken herkes sahadan ayrıldı. Olayın ardından Samat Köyü Muhtarı Zeki Kozan, “Bayramın sorunsuz geçmesi için tüm önlemleri aldık. Ancak havanın ani değişmesi nedeniyle güreşleri bitirmek zorunda kaldık. Yaralanan olmadı. Önemli olan kimsenin canının yanmaması.”

Vatandaşların güçlükle ayakta durduğu anlar kameralara yansıdı. Görüntülerde yağmur altında mücadele eden pehlivanlar, şimşekler çakıyor. – BÖLÜNMÜŞ

camliderehaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu