Haber

Kobe Bryant’ın eşi davayı kazandı: Los Angeles yönetimi 29 milyon dolar ödeyecek

Ocak 2020’de helikopter kazası sonucu hayatını kaybeden NBA oyuncusu Kobe Bryant’ın eşi Vanessa Bryant’ın Los Angeles yönetimine açtığı dava sonuçlandı. Los Angeles yönetimi, kazadan sonra olay yerine giden ilk müdahale ekiplerinin eşi ve kızının fotoğraflarını çekip paylaştığı için Vanessa Bryant’a 29 milyon dolar tazminat ödeyecek.

Bryant’ın avukatları, “Bugün, Vanessa Bryant’ın bu anlamsız eylemi gerçekleştirenlerden hesap sormak için verdiği cesur mücadele başarıyla sona erdi. Eşi, kızı ve benzer saygısızlıkla karşılaşan herkes için savaştı. Umarız kazanır” mahkemede ve bu uygulamada.” sonlandırıldı” dedi.

EŞİNİ VE KIZINI KAYBEDEN CHESTER DA 20 MİLYON DOLAR ALACAK

Los Angeles Bölge Başsavcısı Mira Hashmall da kazayla ilgili tüm davaların ilçede çözüldüğünü söyledi. Hashmall yaptığı açıklamada, “Bryant ve çocuklarının kaybının neden olduğu yaraların iyileşmeye devam etmesini umuyoruz” dedi.

Los Angeles avukatları, avukatların açıklamasına göre davanın sonucunu “adil ve makul” bulduklarını söylerken, yedi kişinin daha hayatını kaybettiği kazada eşini ve kızını kaybeden Chris Chester’ın yanı sıra Bryant ve kızı Gianna da Los Angeles’tan 20 milyon dolar alacak.

Ne oldu?

Kobe Bryant’ın eşi Vanessa Bryant, pazarlanabilir ‘hatıra’ olarak çekilmiş fotoğraflar için dava açtı. Bryant, 13 yaşında ölen kızının bile kazadan sonra fotoğraflanıp paylaşıldığını belirtti.

Vanessa Bryant da mahkemede ifade verdi ve Los Angeles polis personelinin kazanın fotoğraflarını bir barda başkalarına gösterdiğine dair raporları okuduğunu anlattı. Bryant ayrıca, “Kızlarımın sosyal medyada olmasından korkarak yaşıyorum ve onları görüyorum” dedi.

Los Angeles’ın bulunduğu California eyaleti de ilk müdahale ekiplerinin bir kazada veya cinayette ölen kişilerin fotoğraflarını çekmesini yasaklayan bir yasa çıkardı. (BBC Türkçe)

marmaraereglisi-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu