Haber

TTB: Aydınlığa karşı karanlığın sesi baskın hale geliyor

Türk Tabipler Birliği (TTB), İstiklal Caddesi’nde gerçekleştirilen, 6 kişinin hayatını kaybettiği ve 81 kişinin yaralandığı bombalı saldırıyı kınadı.

TTB açıklamasında, “Yetkililere, bu tür saldırıların yaşanmasını engellemenin birinci elden sorumlulukları olduğunu, korku ve terör atmosferini besleyen tutumlardan uzak durma ve sorumluları derhal ortaya çıkarma görevlerini hatırlatıyoruz” açıklamasını yaptı.

Açıklamada şunlar kaydedildi:

“İstanbul’da 13 Kasım 2022 günü yaşanan terör saldırısı, saf insanları, çocukları ortamızdan aldı. Yalnızca hayatını kaybedenlere yönelik olarak değil, insanca bir hayat sürmek isteyen hepimize karşı, yaşama karşı yapılan bu terör saldırısını en ağır biçimde lanetliyoruz. Siyasal kutuplaşmanın tırmandığı bu periyotta tasa uyandırıcı bir sürece hakikat yine sürükleniyoruz. Dehşet ve terör ortamı besleniyor; yaşama karşı vefatın, aydınlığa karşı karanlığın sesi baskın hale geliyor.

Yetkililere, bu cins hücumların yaşanmasını engellemenin birinci elden sorumlulukları olduğunu, kaygı ve terör atmosferini besleyen tavırlardan uzak durma ve sorumluları derhal ortaya çıkarma vazifelerini hatırlatıyoruz. Hayatını kaybedenlerin yakınlarına başsağlığı dileklerimizi iletiyor, yaralılara acil şifalar diliyoruz.

Türk Tabipleri Birliği olarak, ömürden ve yaşatmaktan asla vazgeçmeyeceğiz.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu