Haber

CHP Milletvekili Mustafa Sarıgül Hükümeti Eleştirdi

CHP Erzincan Milletvekili Mustafa Sarıgül, “Seçim öncesi sözler verdiler, sözler verdiler ama hiçbirini yerine getirmediler. Cumhurbaşkanlığı siyaset yapıyor ve sürekli muhalefeti suçluyor. Ne yaparsanız yapın muhalefet buna karşı çıktı.”

Sarıgül, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında gündem değerlendirmesinde bulundu. Seçimlerin üzerinden 3 ay geçtiğini hatırlatan Sarıgül, “Ülkeyi yönetenler, çalışanların, iş arayanların, emeklilerin, çiftçilerin, esnafın, gençlerin, kadınların yararına olacak bir karar almadılar. Cumhurbaşkanlığı makamı siyaset yapıyor ve siyaset yapıyor. Hep muhalefeti suçluyor. Muhalefetin karşı çıktığı ne yaptın? Ne yaptın?” “Siz yapacaktınız ama Kılıçdaroğlu engelledi” dedi.

Meclis’in tatil olduğunu, bakanların da seçim için çalıştığını ve Türkiye’nin 3 aydır beklediğini kaydeden Sarıgül, “Seçim öncesi sözler verdiler, sözler verdiler ama hiçbirini yerine getirmediler. memurlara 3600 ek gösterge verecektin. Bağ-Kur’daki emekliliği 7200 güne indirecektin. Yeni evliler için.” Evlilik kredisi verecektin. Ev hanımlarına emeklilik hakkı verecektiniz. Öğrencilere bedava internet verecektiniz. Gençlere cep telefonu ve bilgisayarlarda vergi muafiyeti verecektiniz. Kamuya açık röportajları kaldıracaktınız. Enflasyonla mücadele için faizleri düşürmek yeterli değil. Ekonominin can damarı inanç ve hukukun üstünlüğüdür. Piyasalar ve kamuoyu bu konuda söz sahibi olacak. “Güven verin. Emeklinin bekleyecek gücü yok, ek zammı hızla yapın. Ayrıca toplumda Cumhuriyetimizin 100. yılı şerefine bir af beklentisi var, bu beklentiyi göz ardı etmeyin” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu